Klub Jeździecki Galopujące Serca

Nasi instruktorzy posiadają uprawnienia państwowe, potwierdzone certyfikatem. W Klubie największą wagę przykładamy do prawidłowego wyszkolenia jeźdźca i konia, zarówno w jazdach sportowych, jak i rekreacyjnych.

Klub został założony z myślą rozwijania i doskonalenia grupy sportowej oprócz tego , Klub pełni funkcję integracyjną, czego przykładem jest stale przybywająca ilość członków w nim zrzeszonych.

Do Klubu zapraszamy wszystkie dzieci które skończyły 8 lat, chcące spróbować swoich sił w siodle. Począwszy od dzieci które nie miały wcześniej kontaktu z koniem i będą się uczyły podstaw jak i te które mają już wypracowane umiejętności jeździeckie.

Zajęcia składają się z dwóch elementów, części teoretycznej która jest tłoczona dzieciom podczas części praktycznej. Instruktorzy nie przekazują wiedzy dzieciom na „sucho”. Dążymy do tego aby dziecko wynosiło wiedzę i nie musiało jej powtarzać aby ją utrwalić ja wróci do domu.

Zajęcia są podzielone na III kwartały w ciągu roku

I kwartał – październik-grudzień
II kwartał – styczeń-marzec
III kwartał – kwiecień-czerwiec

Jeźdźcy początkujący w bezpieczny sposób oswoją się z końmi, poznają zasady prawidłowego dosiadu i opanują podstawowe umiejętności jeździeckie.

Dla zaawansowanych mamy m.in. następujące propozycje w zależności od możliwości i potrzeb Uczestników:

• korekta dosiadu,
• ćwiczenia z cavaletti poprawiające równowagę i „wyczucie” jeźdźca
• trening ujeżdżeniowy: technika jazdy na czworoboku, elementy klasy L,P,N, trening programu na brązową odznakę jeździecką
• przygotowanie do skoków przez przeszkody: nauka/korekta półsiadu, dosiad w skoku, elementy przygotowania do skokowej części egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką
• jazda w terenie (pokonywanie stromych zjazdów/podjazdów, przeszkody terenowe, trening interwałowy)

Po ukończonym III kwartale zostaje przeprowadzony nabór dzieci do sekcji sportowej.
W sekcji sportowej KJ Galopujące Serca będą mogły uczęszczać tylko te dzieci które opanowały bardzo dobrze teorię oraz praktykę.
Selekcjonerem jest trener ujeżdżenia.

Nabory do KJ Galopujące Serca trwają we wrześniu

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy oraz telefonicznie.